سنگ مصنوعی نوعی سنگ مهندسی شده هستند. استفاده از سنگ مصنوعی دارای مزایای بسیاری است که به طور مفصل در مقالات قبلی در مورد آنها صحبت کرده ایم. در این بخش قصد داریم در مورد مکان هایی که نباید از سنگ مصنوعی در آنها استفاده کرد ، مطالبی را ارائه دهیم.

کجا از سنگ مصنوعی استفاده نکنیم؟

از جمله محل هایی که مناسب برای استفاده از سنگ مصنوعی نیستند، مکان هایی با رطوبت دائمی هستند. محل هایی نظیر استخر و حمام در این دسته قرار می گیرند. استفاده از سنگ مصنوعی وحتی سنگ های طبیعی در این محیط ها توصیه نمی شود. مصالح مناسب برای این مناطق ، سرامیک است زیرا دارای لعاب ضد آب است.

علاوه بر این در مکان هایی با شرایط آب و هوایی کمتر از منفی 30 درجه و خیلی سردسیر نیز معمولا توصیه می شود که از سنگ مصنوعی استفاده نشود زیرا احتمال ترک خوردگی و بروز شکاف در آنها زیاد است. البته لازم به ذکر است که سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک به ویژه سنگ مصنوعی سمنت پلاس در مناطق سردسیر که دارای دمای تا 40 درجه زیر صفر هستند، بسیار مقاوم هستند و می توان از آنها به عنوان سنگ نما استفاده کرد. به طور کلی سنگ مصنوعی سمنت پلاست دارای مقاومت دمایی بسیار بالایی است و می تواند در شرایط یخبندان به عنوان جایگزینی برای سنگ طبیعی مورد استفاده قرار گیرد.

معرفی به دوستان :
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :