غالبا در ساختار و بافت داخلی پوشش های ساختمانی مانند بتن و سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک ، موادی همچون آهک، مواد معدنی و نمک های قلیایی وجود دارد. برخی از انواع سنگ مصنوعی دارای جذب آب هستند. از این رو در زمان شست و شو و همچنین در هنگام بارندگی آب به داخل سنگ مصنوعی نفوذ می کند و با آهک و نمک ترکیب می شود. و با انجام فرآیند تبخیر، آب موجود در داخل سنگ مصنوعی بخار می شود و در نتیجه سطح سنگ مصنوعی به دلیل باقی ماندن نمک و آهک ، به اصطلاح شوره می زند.

به منظور جلوگیری از بروز شوره زدگی در انواع سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک ، راهکارهای مختلفی وجود دارد. به کارگیری مواد نانو و مواد ایجاد لاک، در سنگ مصنوعی، مانع از نفوذ آب به داخل آن شده و در نتیجه از شوره زدگی سنگ مصنوعی جلوگیری می کند.

نانوسیل ضد شوره که در واقع نوعی اسید چرب است، به عنوان یک ماده ضد شوره در انواع سنگ مصنوعی به ویژه سنگ مصنوعی سمنت پلاست مورد استفاده قرار می گیرد. طرز کار این نوع ماده ضد شوره بدین گونه است که در زمان تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست، یک درصد از این ماده را به مخلوط سنگ مصنوعی اضافه می کنند. نانوسیل ضمن ترکیب با آهک و نمک های قلیایی موجب ایجاد یک حالت صابونی غیر حلال در سنگ مصنوعی سمنت پلاست می شود. این امر باعث می شود تا در زمان بارندگی و غیره با نفوذ آب در داخل سنگ مصنوعی و سپس تبخیر آن ، دیگر اثری از شوره زدگی بر روی سنگ مصنوعی دیده نشود.

معرفی به دوستان :
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :