سنگ مصنوعی

در این مقاله می خواهیم بهترین روش نصب سنگ مصنوعی را به شما آموزش دهیم. بهتر است در ابتدای کار طول و ارتفاع بخشی که می‌خواهید توسط سنگ مصنوعی پوشیده شود را در هم ضرب کنید تا بتوانید مقداری دقیق از سنگ مصنوعی را برایان محاسبه کنید.

سپس باید محل را برای نصب سنگ مصنوعی آماده کنید (زیر کاری درست شود). جهت نصب بر روی دیوار گچی و یا سطوح رنگ شده ابتدا سطح را به وسیله تیشه خراش داده و سپس اقدام به نصب سنگ مصنوعی نمایید. نصب بر روی نئوپان و یا ام دی اف مقداری سخت است برای این کار ابتدا سطح مورد نظر را با استفاده از رابیتس بپوشانید تا اتصال سنگ مصنوعی به درستی انجام شود. برای نصب بر روی کاشی و سرامیک هم مانند گچ عمل کنید.

عمدتاً نصب سنگ مصنوعی  به دو روش دوغابی و چسبی انجام می‌شود که نوع چسبی بسیار راحت‌تر و تمیزتر است. هنگامی که سنگ را در جای خود قرار می‌دهید با انجام تکان‌های آرام موجب شوید سنگ کاملاً در جای خود محکم شود.

روش چسبی:

سطح را کاملاً مسطح نمایید.

به ترتیب از پایین به بالا پشت سنگ‌ها را به‌وسیله چسب و ماله روی دیوار چسبانده و با ضربه محکم کنید.

روش دوغاب:

روش دیگر نصب سنگ مصنوعی روش دوغاب کاری یعنی ریختن بتن در پشت سنگ مصنوعی می‌باشد. سنگ مصنوعی را در این روش می‌توان مستقیماً بر روی سطح آجری،  بلوک‌های بتنی  و یا هر سطح نصب نمایید. بهتر است ملات را با نصبت یک به یک از سیمان و ماسه بسازید و بسیار بهتر است در این ملات از چسب‌های پودری سنگ و کاشی نیز استفاده کنید. و در انتهای کار به وسیله کیسه و ملات بندکشی کنید.

معرفی به دوستان :
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

سیروس : -
14 4
سلام من یک مبتدی هستم، کدام روش را برای نصب سنگ مصنوعی به من پیشنهاد می کنید؟
مدیریت : پاسخ
5 3
با سلام استفاده از چسب مخصوص هم راحت تر و هم سریعتر است و برای نصب سنگ مصنوعی به شما پیشنهاد می شود.
سیروس : مجدد
3 4
چسب مخصوص سنگ مصنوعی را از کجا می توان تهیه کرد؟
مدیریت : پاسخ
3 4
با سلام این چسب در مصالح فروشی ها موجود می باشد، تنها توجه فرمایید مخصوص سنگ مصنوعی باشد.
حسين : درخواست راهنمايي
3 3
سلام نماي ساختمان ما درشهرسردسير باسيمان سيمان كاري شده وحدود 100مترمربع است سه طبقه- شما به ماچه نوع سنگي ( طبيعي مصنوعي )وباچه نوع ملاتي(چسب يا دوغاب سيمان)پيشنهاد مي فرماييد؟سنگ مصنوعي كدام نوعش براي ما بهتر ومقاومتر ازبابت جدانشدن از ديوار است ؟ باتوجه به اينكه ساختمان در برخيابان بوده ورفت وآمد ماشين آلات سنگين و لرزش ساختمان هم هست .خيلي متشكريم
مدیریت : پاسخ
7 3
با سلام به زودی کارشناسان ما با شما تماس گرفته و بهترین نوع سنگ مصنوعی را متناسب با نیاز شما پیشنهاد خواهند کرد.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :